BusinessconcursurifeaturediasiMUZICApascanistiriUncategorized

Programul zilei de luni, 1 august, la BCR Iași Open

Prima zi a lunii august va fi una maraton la BCR Iași Open, cele trei terenuri de la Baza Sportivă Ciric urmând să găzduiască 14 meciuri.

Cum ploaia a dat peste cap programul de duminică, zi în care nu s-a disputat niciun meci, luni vom avea meciurile din calificări, dar și primele dispute de pe tabloul principal.

Ziua de tenis va începe la ora 10:00, cu trei meciuri din calificări programate simultan pe terenurile ”Central”, 5 și 6, în care vor fi angrenate și 5 jucătoare din România. Ștefana Lazăr va juca pe ”Central” cu rusoaica Darya Astakhova, iar celelalte două confruntări, programate la ora 10:00, vor fi sută la sută românești: Cristina Dinu vs Camelia Hristea, respectiv Lavinia Tănăsie vs Andreea Roșca.

Primul meci de pe tabloul principal al turneului este programat pe ”Central”, nu înainte de ora 13:00,
jucătoarea spaniolă Andrea Lazaro Garcia urmând să o întâlnească pe Olga Danilovic, din Serbia, favorită 4.

Programul zilei de luni la BCR Iași Open:

Terenul Central (cu începere de la ora 10:00)

Darya Astakhova (Rusia) – Ștefana Lazăr (România) / calificări tur 1;
Beatrice Gumulya (Indonezia) – Elena Teodora Cadar (România, Nr. 7) / calificări tur 1;
Andrea Lazaro Garcia (Spania) – Olga Danilovic (Serbia, Nr. 4) / tabloul principal, nu înainte de ora 13:00;
Antonia Ruzic (Croația) – Nastasja Schunk (Germania)/ tabloul principal;
Yuki Naito (Japonia, Nr. 1) – Beatrice Gumulya (Indonezia) sau Elena Teodora Cadar (România, Nr. 7) /
calificări tur 2.

Terenul 5 (cu începere de la ora 10:00)

Cristina Dinu (România, Nr. 3) – Camelia Hristea (România) / calificări tur 1;
Ioana Georgiana Ghioroaie (România, Nr. 4) – Ilinca Amariei (România) / calificări tur 1;
Cristina Dinu (România) sau Camelia Hristea (România) – Lavinia Tănăsie (România) sau Andreea Roșca (România); Darya Astakhova (Rusia) sau Ștefana Lazăr (România) – Olivia Tjandramulia (Australia) / calificări tur 2 Laura Pigossi (Brazilia, Nr. 5) – Rebeka Masarova (Spania) / tabloul principal, nu înainte de ora 17:30.

Terenul 6 (cu începere de la ora 10.00)

Lavinia Tănăsie (România) – Andreea Roșca (România, Nr. 5) / calificări tur 1;
Jing Jing Lu (China) – Miriam Bulgaru (România, Nr. 8) / calificări tur 1;
Daria Munteanu/Catrinel Onciulescu (România/România) – Reka Luca Jani/Pana Udvardy (Ungaria/Ungaria, Nr. 4) / optimi dublu, nu înainte de ora 14:00;
Ioana Georgiana Ghioroaie (România, Nr. 4) sau Ilinca Amariei (România) – Jing Jing Lu (China) sau Miriam Bulgaru (România, Nr. 8) / calificări tur 2.

De menționat că programul poate suferi modificări, în funcție de starea vremii.

Related Articles

Back to top button